Байерн вече чака титлата до седмица

Байерн (Мюнхен) очаквано разгроми Хамбургер ШФ у дома и може да е шампион на Бундеслигата още след седмица. Днес момчетата на Юп Хайнкес се наложиха с 6:0 и имат 20 точки аванс осем кръга преди края. При победа над РБ (Лайпциг) в следващия кръг и при неуспехи на Шалке 04 и Борусия (Дортмунд) грандът от "Алианц Арена" вече и на теория ще е завоювал 28-ата си "Салатиера". Рекордът за най-бързо спечелено първенство се държи точно от баварците - за 27 кръга от сезон 2013/14.

Роберт Левандовски вкара три попадения и пропусна една дузпа, като вече има 100 гола в Бундеслигата.

Освен това той подобри рекорда на Джоване Елбер за най-много голове за чужденец с екипа на Байерн във всички турнири. Полякът вече е със 142, като му трябваха 182 двубоя, за да запише това постижение.

Франк Рибери показа отлична форма с два гола, а Ариен Робен допълни листата на реализаторите. Единствената лоша новина за Байерн е контузията на Корентен Толисо.

Хамбургер ШФ пък продължава да е в зоната на изпадащите - на 7 точки от спасението.

Левандовски се завърна на върха на баварската атака. От началото на сезона той сам е вкарал повече голове от целия състав на "шпортферайн".

Ариен Робен, Франк Рибери и Томас Мюлер също дебнеха да накажат слабия противник

Гостите търсеха сензацията със Свен Шиплок като централен нападател. В предишните седем мача в Мюнхен срещу Байерн те бяха допуснали цели 44 гола и днешният резултат далеч не е изненада.

Началото беше според очакванията и Хамбургер набързо се пречупи. След само осем минути Байерн излезе напред в резултата, след като Рибери се озова сам срещу вратаря и с лекота го преодоля за 1:0. Това попадение е юбилейно в Бундеслигата: №51 000. След гола Рибери се затича към трибуните, където прегърна големия си син.

Докато гостите се осъзнаят, вече изоставаха с 0:3, защото Левандовски прониза мрежата им на два пъти още до 19-ата минута и двубоят беше решен още тук.

В 55-ата минута Робен също се присъедини към голмайсторите с хубав изстрел с левачката, който се оказа неспасяем за Кристиан Матениа.

В 67-ата Тиаго Алкантара имаше нещастието да нацели страничната греда.

Рибери вкара за 5:0 в 81-ата минута, когато сам се справи с цели четирима футболисти на съперника.

Байерн (Мюнхен) - Хамбургер ШФ 6:0@@@

Пет по-късно Левандовски пропусна дузпа, след като стреля над гредата. Той обаче се коригира в последната минута, когато реализира отсъдения втори наказателен изстрел, с което оформи крайното 6:0 и записа своя гол №100 в германския елит.

В сряда Байерн гостува на Бешикташ в протоколен реванш от 1/8-финалите в Шампионската лига.