Шалке излезе втори в Бундеслигата

Отборът на Шалке 04 излезе втори в Бундеслигата, след като победи с 1:0 като гост Майнц 05 в първия двубой от 26-ия кръг на първенството на Германия. Двата тима изиграха безрезултатно първо полувреме, като запазиха сили за втората част, когато се впуснаха в яростни атаки.

Все пак гостите имаха повече късмет, като стигнаха до победно попадение в 56-ата минута, а негов автор стана Даниел Калиджури. Домакините можеха да изравнят в 84-ата минута, но им липсваше шанс.

Така Шалке събра 46 точки и излезе втори с четири точки повече от третия Борусия  Дортмунд. Лидер е Байерн Мюнхен с 63.

Обзор матча Майнц - Шальке от ФУТБОЛЬНЫЕ ОБЗОРЫ на Rutube.