Рома излъга Торино и се утвърди на третото място в Серия А

Отборът на  Рома постигна убедителен успех с 3:0 над Торино на старта на 28-ия кръг в Серия  А и се утвърди на третото място във временното класиране с 56 точки. Изходът на мача се реши през втората част, когато паднаха и трите попадения на сметката на "вълците". Техни автори станаха Костас Манолас в 56-ата, Даниеле де Роси в 73-ата и Лоренцо Пелегрини в добавеното време.

Преди началото на срещата двата отбора и публиката на "Олимпико" спазиха минута мълчание в памет на капитана на Фиорентина Давиде Астори, който си отиде на 31-годишна възраст.
Първото сериозно положение беше пред вратата на "вълците", след като нападател на гостите беше изведен зад отбраната, но Алисон излезе и с глава изчисти топката. Постепенно Рома овладя инициативата и играчите в червено се настаниха в полето на "биковете", които дебнеха за удобни възможности да контраатакуват.

Точно това се случи в 20-ата минута, когато Яго Фалке беше изведен зад отбраната на "вълците", но не успя да стреля и в крайна сметка се стигна само до ъглов удар. Малко по-късно и Андреа Белоти си изработи положение, но също не му се получи удара по топката, която рикошира в крак на бранител на Рома. В 29-ата минута Рома стигна до статично положение пред вратата на Торино, но Сиригу улови сигурно центрираната пред вратата му топка.

Само минута по-късно се стигна до нова сериозна опасност пред вратата на Рома. Фалке проби по фланга и нахлу в наказателното поле, след което топката попадна у Белоти, който стреля, но отново рикошет спаси вратата на Рома. В ответната атака и домакините създадоха опасно положение, но бранител на Торино отклони изстрела на Юндер. В 34-ата минута вратарят на Рома Алисон отново показа топкласа, като отрази удар на Фалке. Отбраната на Рома не действаше никак стабилно в тези минути, като само липсата на късмет на гостите спасяваше "вълците" от попадение. Пет минути преди края на първата част Коларов изпълни поредното статично положение пред вратата на Торино, но и от него не последва нищо. В 43-ата минута Алисон спаси силен удар на Акуа с поредната си добра изява.

Втората част започна с положения пред вратата на Торино, като първо Флоренци отправи тежък удар, а след това Сиригу се намеси успешно.

Импулсът в играта на Рома даде резултат в 56-ата минута. След едно разбъркване пред вратата на Торино топката попадна у Флоренци, който центрира към далечната греда, където Манолас я засече с глава в мрежата зад Сиригу.

В 67-ата минута и самият Флоренци можеше да се разпише като голмайстор, но ударът му след подаване на Раджа Наинголан мина над вратата.

Все пак Рома стигна до втори гол в 73-ата минута, когато се разписа и Даниеле де Роси, който се беше озовал на правилното място след една изсипана в наказателното поле топка.

В добавеното време името си сред голмайсторите записа и Лоренцо Пелегрини, който завърши перфектна контраатака на Рома.