Пирин смаза Левски в Разлог

Волейболистите на Пирин, които финишираха на 4-а позиция в редовния сезон, изиграха много силен мач и смазаха Левски с 3:0 (25:17, 25:23, 32:30) в първата 1/4-финална плейофна среща от Суперлигата на България, която се игра в препълнената зала “Септември” в Разлог.

Така възпитаниците на Северин Димитров поведоха в серията с 1-0 победи и се нуждаят само от още един успех, за да се класират за полуфиналите. Втората среща е на 12 март (понеделник) в София.

Домакините от Пирин показаха отлична игра на блокада и записаха 17 точки от този елемент. “Сините” волейболисти от София пък направиха 16 непредизвикани грешки повече от домакините и това определи изхода от двубоя.

Първата 1/4-финална среща Пирин - Левски започна с устремен успех на домакините от Разлог, които благодарение на началния удар на Костанид Гаджанов бързо поведоха с 6 точки при 7:1. Волейболистите на Левски намалиха разликата само до 3 точки при 6:9. Възпитаниците на Северин Димитров пак поведоха с 6 точки при 13:7. Тук наставникът на Левски Владимир Николов смени холандския си разпределител Даан Ван Хаарлем с Николай Манчев. Второто техническо прекъсване дойде при 16:10 за Пирин. Домакините дръпнаха със 7 точки при 18:11, когато Георги Чалъков направи единичен блок срещу атака на Смилен Мляков. Пирин затвърди лесно първия гейм с убедителното 25:17.

Втората част започна с лек превес на “сините”, които дръпнаха с 2 точки до първото техническо прекъсване 8:6. Атака на Смилен Мляков и 9:6 за Левски. Последваха 3 поредни точки за Пирин и двойна блокада на домакините изравни резултата при 9:9. Двоен блок на тима от Разлог срещу атака на Смилен Мляко и Пирин поведе с 10:9. Равенството се запази до 14:14, след като Евгений Баннов изравни след пайп. Ас на Теодор Богданов и атака на Гордън Люцканов оставен без блокада в зона 4 и 16:14 за Левски. “Сините” поведоха със 17:14, след като Франсиско Сотелдо докосна мрежата. Пирин изравни при 18:18 след атака на Роди Попов. Волейболистите на Левски отново излязоха напред с 2 точки при 22:20. Северин Димитров взе прекъсване за домакините, което се отрази изключително благотворно. Пиринци изравниха още при 22:22 след двоен блок срещу атака на Смилен Мляков. Единичен блок на Георги Елчинов и задържана топка в посрещането на Евгений Баннов изведоха Пирин до геймбол при 24:22. Теодор Богданов върна бързо една точка с мощна атака през центъра 23:24, но при следващото разиграване Пирин стигна до 25:23 и поведе с 2:0 гейма, след като записа 7 точкови блокади в тази част.

В третата част в игра за Левски влезе Симеон Александров. Домакините поведоха бързо в третата част с 6:3 и 8:5 след атака на Благовест Катранджиев. Единични блокади на Костадин Гаджанов и Георги Чалъков изведоха Пирин напред с 13:9. Атака на Георги Чалъков и 14:10. Тимът от Разлог поведе с 16:11 при второто техническо прекъсване. Пирин поведе с 21:15 след атака в аут на Симеон Александров. Теодор Богданов спря с блокада атака на Благовест Катранджиев 19:22. Нов блок на Теодор Богданов срещу атака на Гордън Люцканов и 22:23. Пирин стигна до мачбол при 24:22, след като Ради Попов атакува по блокадата от зона 4. Пайп на Симеон Александров и единична блокада на Смилен Мляков изравниха резултата при 24:24. Симеон Александров атакува мощно и Левски стигна до геймбол при 25:24. Равенството се запази до 29:29 и тук два пъти бе преиграна една и съща точка.

Левски пак стигна до геймбол при 30:29. В крайна сметка след 8 мачбола Пирин се поздрави с успеха с драматичното 32:30, което дойде след атака на Георги Чалъков и атака на Ради Попов по диагонала от зона 4.

Най-резултатни бяха трима играчи на домакините: Радослав Попов (1 блок, 57% ефективност в атака, 23% перефектно и 46% позитивно посрещане), Георги Елчинов (1 блок, 65% ефективност в атака) и Георги Чалъков (1 ас, 4 блока, 58% ефективност в атака) с по 12 точки.

Костадин Гаджанов добави още 9 точки (1 ас, 6 блока, (1 ас, 4 блока, 40% ефективност в атака))

За Левски капитанът Смилен Мляков завърши с 14 точки (3 блока, 41% ефективност в атака), 11 добави Теодор Богданов (2 аса, 3 блока, 75% ефективност в атака).

ПИРИН (РАЗЛОГ) - ЛЕВСКИ 3:0 (25:17, 25:23, 32:30)