Литекс в криза - четвърта поредна загуба

Отборът на Литекс записа четвърта поредна загуба в шампионата на Втора лига. Днес ловчанлии регистрираха поражени с 0:1 домакинството си на Ботев (Гълъбово) в първия мач от 20-ия кръг на първенството. Единственото попадение отбеляза Реджеп Халил в началото на втората част.

След нулева първа част, в която двата тима направиха равностоен мач, но без особено много положения пред двете врати, гостите нанесоха своя удар в 56-ата минута. Тогава Димитър Трайков напредна по лявото крило и след като се освободи от двама защитници и върна назад към Реджеп Халил, който с премерен удар отбеляза. В следващата атака Литекс можеше да върне попадението, но едно центриране на Ангел Лясков, което се превърна в удар, се спря в горната греда на Мирослав Иванов.

До края на мача Литекс тръгна напред, като най-близо до гол бе Николай Христов, който с глава стреля, но ударът му мина покрай вратата. В края на мача домакините имаха и претенции за дузпа за задържане на Методи Костов, но съдията не отсъди нищо.

По този начин Литекс записа четвърта поредна загуба и при определени обстоятелства може да се озове в зоната на изпадащите още през уикенда. Ловчанлии са с 22 точки и Оборище и Струмска слава могат да ги изместят от 12-ата позиция, която е първата над чертата. Ботев (Гълъбовов) от своя страна вече е на четвърто място с 31 точки и мечтите за промоция стават все по-възможни.

ЛИТЕКС - БОТЕВ (ГЪЛЪБОВО) 0:1