100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 1:7

Жуниор Мораеш смълча "Олимпико" (видео)

Бившият голмайстор на ЦСКА Жуниор Мораеш наказа Лацио с изравнителен гол за крайното 2:2 в първи сблъсък от 1/8-финалите в Лига Европа, с което неговият Динамо (Киев) ще има леко предимство на реванша в Украйна на 15 март. Бразилецът се появи в игра в средата на втората част и 11 минути преди края реализира много красиво попадение.

Преди това през тази част съотборникът му Виктор Циганков беше извел Динамо напред, но десет минути по-късно Лацио вече водеше след точни изстрели на Чиро Имобиле и Фелипе Андерсон.

В добавеното време Имобиле стреля в гредата, а след последния съдийски сигнал Денис Гармаш получи втори жълт картон, след което се опита да потърси сметка на рефера.

Чиро Имобиле отново беше на върха на атаката на "орлите", но този път му помагаше Фелипе Андерсон. В защита действаше Стефан де Фрай, който обяви, че няма да преподпише и ще си тръгне като свободен агент през лятото.

Динамо пък започна без Мораеш, но извади късмет с неговата поява по-късно в срещата.

Фелипе Андерсон беше на крачка от красиво попадение в 13-ата минута, но топката излезе в аут. В 24-ата Душан Баста шутира силно, но кълбото се отби в тялото на негов съотборник, който беше застанал малко пред голлинията.

До края на полувремето Динамо така и не беше поставен под сериозно напрежение и всичко интересно остана за след антракта.

Очакванията се оправдаха с три гола в рамките на десетина минути. В 52-ата Циганков се възползва от липсата на концентрация в защитата на Лацио и ефектно с пета изведе Динамо напред.

Отговорът на домакините беше бърз и само две минути по-късно Имобиле изравни след отлично подаване на Фелипе Андерсон.

Самият бразилец направи 2:1 в 62-ата, а веднага след това защитник блокира негов шут, който не беше далеч от това да се оплете в мрежата на Динамо.

Подемът в играта на "бианкочелестите" за малко да бъде секнат в 66-ата минута, когато Йосип Пиварич се оказа сам срещу Томас Стракоша, но пропусна и в двата си опита.

След това на терена се появи бившият нападател на ЦСКА Жуниор Мораеш и това се оказа точен ход, защото в 79-ата бразилецът матира Стракоша с далечен удар - 2:2.

Лацио опита всичко, за да стигне до успеха, но в края гредата спря Имобиле.