Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Австрийски шамар за Борусия насред Дортмунд (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) допусна загуба с 1:2 в домакинството си на РБ Залцбург от 1/8-финала в Лига Европа. Това е сериозен шамар по претенциите на германския тим за нещо по-сериозно в този турнир. Дортмундци са определяни като един от фаворитите за трофея, но това по нищо не си пролича в днешния двубой на "Сигнал Идуна Парк". Гостите поведоха с голове на Валон Бериша в 49-ата минута от дузпа и в 56-ата минута. Андре Шюрле върна едно попадение за Борусия в 62-ата минута, но домакините така и не се добраха поне до равенството и сега ще трябва да търсят успех с два гола в реванша, ако искат да продължат напред.

Първото полувреме не бе особено аткрактивно. Домакините повече задържаха топката, но атаките им завършваха без да доведат до сериозни опасности пред вратата на съперника.

В същото време в края на частта австрийците пропуснаха две добри възможности за гол. В 40-ата минута след едно разбъркване в наказателното поле Мунад Дабур стреля по посока на вратата и защитник изчисти пред голлинията. След това в 45-ата минута Хуан Чий-Хан шутира и след рикошет топката се отби от гредата.

В началото на втората част Залцбург продължи да стои по-добре и стигна до откриване на резултата, макар и от доста спорна дузпа. Йомер Топрак задържа Хуан на границата на наказателното поле, но съдията прецени, че нарушението е вътре и посочи бялата точка. Валон Бериша стреля от бялата точка и отбеляза за 0:1.

В 56-ата минута гостите удвоиха преднината си. Лайнер получи пас отдясно и веднага върна към непокрития Бериша на границата на пеналта, а косоварят с мощен изстрел вкара втория си гол в мача.

Борусия успя да върне едно попадение в 62-ата минута. Тогава Кристиан Пулишич напредна отдясно и прати топката във вратарското поле, където Андре Шюрле успя да се вклини и да добута кълбото във вратата за 1:2.

В 82-ата минута Лайнер можеше да върне преднината от два гола на Залцбург. Той засече с глава топката след центриране от корнер и я прати на сантиметри до гредата, но все пак в аут.

Натискът на Борусия в заключителните минути бе твърде плах и не доведе до сериозни опасности пред вратата на съперника. Така Залцбург си тръгна с отличен турнирен резултат от този двубой, като австрийците са сериозен фаворит преди реванша на свой терен.

Борусия (Дортмунд) - Залцбург 1:2