Убедителен Атлетико поглежда към следващата фаза (видео)

Атлетико Мадрид си свърши работата в първия мач от осминафиналите на Лига Европа срещу Локомотив (Москва). Тимът на Диего Симеоне спечели с 3:0 в Мадрид и си осигури солидна преднина преди реванша. Саул откри резултата в 22-ата минута, а след почивката Диего Коща направи 2:0. В последната минута Коке оформи крайното 3:0.

"Дюшекчиите" доминираха в първата част на срещата, но в типичния си стил изчакваха възможност или грешка на съперника. Руснаците разчитаха на дефанзивна тактика, но се опитвафа да организират контраатаки, което се случваше доста рядко. В осмата минута Кореа опита удар от добра позиция, но той бе блокиран от Чорлука. Гостите успяват да опазят Гризман и Диего Коща, който се размина с топката след центриране в 21-ата минута.

Така се стигна до 22-ата минута, когато Саул откри резултата. Испанският халф напредна през центъра и се огледа, за да види към кого да насочи топката. Защитниците на Локомотив го оставиха необезпокояван и той реши да стреля, а изстрелът му с левия крак се получи великолепен и не остави шансове на вратаря Гийермо, въпреки че бе от доста далечна дистанция.

След половин час игра Атлетико пропусна да удвои аванса си. Подаване към Диего Коща го намери в засада. Нападателят се отдалечи от топката, като не направи опит да играе с нея. От задна позиция обаче изникна Гризман, който атакува вратаря на руснаците, излезнал чак до тъчлинията, за да играе с топката. Стражът сбърка, като французинът му открадна топката, но изстрелът му не намери опразнената врата.

В самото началото на второто полувреме отборът на Диего Симеоне удвои преднината си. Саул намери Гризман на великолепна позиция. Французинът стреля, но вратарят на Локомотив Гийерме направи отлично спасяване. Топката обаче се озова в Диего Коща, който я насочи към мрежата.

Играчите на Атлетико имаха основателни претенции за дузпа в 58-ата минута, когато силен удар на Диего Коща бе спрян от Чорлука, но бранителят на гостите отклони топката с ръка. След второто попадение постепенно тимът на Симеоне намали темпото, но продължаваше да има пълен контрол върху случващото се на терена.

Гризман, който отбеляза седем гола в последните три мача, нямаше ден и напусна терена в 67-ата минута, когато бе сменен от Витоло. По-късно в игра се появиха и Гамейро и Торес. Руснаците много рядко поглеждаха към вратата на дебютанта Вернер, като в 78-ата минута Лисов отправи силен удар, с който стражът се справи. В последната минута на редовното време Хуанфран проби отдясно и намери с прецизен пас Коке, а той засече топката за 3:0.

АТЛЕТИКО МАДРИД - ЛОКОМОТИВ (МОСКВА) 3:0
1:0 - Саул (22)
2:0 - Диего Коща (47)
3:0 - Коке (90)