Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Нападател вкара първия си гол след 38 мача и донесе важен успех за Пирин над Дунав (видео)

Отборът на Пирин (Благоевград) постигна изключително важен успех с 1:0 над Дунав (Русе) в среща от 24-ия кръг на Първа професионална лига. Единственото попадение в сблъсъка реализира Радослав Кирилов, който вкара след 38 мача без попадение в родния елит.

Първата ситуация в срещата дойде в 5-ата минута, когато Аймен Суда се опита да изненада гостите, но Мартин Луков с лекота улови кълбото. В 20-ата минута "драконите" бяха близо до първия гол в срещата. Звездата на тима Васил Шопов засече с глава центриране отдясно, но ударът му бе спасен от Георги Георгиев.

В 25-ата минута Луков показа класата си. Младият страж парира много коварен удар с глава на централния бранител Костадин Ничев. Три минути по-късно Александър Башлиев бе оставен сам на отлична позиция, той стреля силно, но твърде неточно, за да вкара първото попадение в сблъсъка.

Отново вратарят на Дунав се намеси. Конър Хендерсън центрира от фаул в 31-ата минута, като изсипа топката към наказателното поле. Никой обаче не успя да я засече, тя тръгна към долния десен ъгъл, което принуди Мартин Луков да избиe в корнер.

Малко преди края на първата част Анти Рения опита да се разпише от много трудна ситуация, но кълбото мина встрани от целта.

В 53-ата минута крилото на "драконите" Юлиян Ненов отправи първия удар за своя тим през второто полувреме, но Георгиев се намеси, избивайки топката.

В 56-ата минута играчите на Милен Радуканов стигнаха до първия гол. Нападателят на "орлетата" Радослав Кирилов получи кълбото на добра позиция, след което я нагласи на десния крак и с точен удар наказа Луков. Интересен факт е, че след 38 мача Кирилов най-накрая успя да вкара гол в Първа лига.

В края на срещата гостите се опитаха да стигнат до точката, но защитата на "зелените" се справи с атаките на Дунав.

В следващия кръг Пирин приема ЦСКА-София, а “драконите” излизат срещу Славия в Русе.