Ели Василева контузена, Динамо на полуфинал в Русия

Капитанката на националния ни волейболен отбор Елица Василева и нейният Динамо (Казан) се класираха за полуфиналните плейофи в Суперлигата на Русия. Волейболистките на Динамо биха категорично у дома Сахалин (Южно-Сахалинск) с 3:0 (26:24, 25:13, 25:22) в трети решителен мач от 1/4-финалите, игран тази вечер.

Така Динамо спечели плейофната серия с 2-1 победи и продължава напред на полуфиналите. Там Ели Василева и компания ще срещнат Уралочка-НТМК (Екатеринбург), който отстрани Заречие (Одинцово) с 2-0 победи. На полуфиналите отново ще е играе до 2 победи от 3 мача. Първата среща между двата тима ще бъде на 25 март (неделя) в Казан.

Супер Ели започна като титулярка за Динамо и игра много силно в първите два гейма, като имаше основна заслуга за спечелването им. За огромно съжаление българката се контузи в средата на третата част. При резултат 12:13 Ели Василева падна лошо след атака и си нарани дясното рамо. Българската посрещачка веднага бе сменена от Даря Малигина. Въпреки това, Динамо спечели гейма с 25:22 и мача с 3:0.

Въпреки контузията, Елица Василева завърши с 12 точки за успеха

. Най-полезна за Динамо пък бе азербайджанската звезда Наталия Мамадова с 16 точки за победата. За тима на Сахалин Елена Литовченко се отчете с едва 10 точки.