Левски покори "Тича" в мач с пет гола и червен картон (видео+галерия)

Отборите на Черно море и Левски изиграха един от най-хубавите мачове през този сезон в Първа лига. Двубоят от 24-ия кръг на първенството беше спечелен от "сините" с 3:2, въпреки че играха около 40 минути с човек по-малко, тъй като Антонио Вутов беше изгонен в началото на втората част.

Преди това талантът на "сините" беше дал аванс на столичани в 20-ата минута, а секунди по-късно Радослав Василев изравни със сериозна доза късмет. Паулиньо върна преднината на гостите в 38-ата минута. Давид Яблонски с глава вкара трети гол в 65-ата минута, след което Ради Василев намали в 76-ата минута. Домакините търсеха равенството, но Левски задържа преднината и постигнаха 14-и успех в шампионата.

Черно море - Левски@@@През първата част от щаба на Левски искаха дузпа и втори жълт картон на Огнянов, а домакините имат основателни претенции за една засада, която спря голова атака на тима при резултат 1:1.

С този успех 26-кратните шампиони останаха на трето място с 49 точки, докато Черно море е девети с 27 минути.

Черно море - Левски@@@Наставникът на гостите Делио Роси бе направил шест промени от равенството 0:0 срещу Берое. Италианецът, който не можеше да разчита на наказания - Холмар Ейолфсон и контузените Божидар Митрев и Габриел Обертан, бе заложил на Николай Кръстев на вратата. Дебют направи Афонсо Фигейредо, който пък замени Иван Горанов, Аймен Белаид си партнира с Давид Яблонски. Жорди Гомес замени Филипе Нашименто, а Антонио Вутов и Ривалдиньо водеха атаката. За бразилеца това също беше дебют за "сините".

Илиан Илиев не можеше да разчита на младия защитник Мартин Костадинов, който се контузи срещу Етър при равенството 1:1 във Велико Търново. Освен него бившият халф на Левски и Бенфика извади от състава Николай Минков, а Мехи Фенуш се завърна от първата минута, след като бе титуляр при поражението с 1:4 от Берое.

Черно море - Левски@@@Вдясно започна Атанас Зехиров, а централна двойка бранители бяха Даниел Димов и Александър Цветков, а отляво игра Илиас Хасани. Ветеранът Георги Илиев и Петър Витанов действаха в средата на терена, пред тях игра Мариян Огнянов, а Марек Кузма и Фенуш помагаха с пробиви по крилата на тарана Радослав Василев.

"Сините" започнаха по-активно срещата. Паулиньо беше много деен по лявото крило, а Роман Прохазка пробва удар отдалеч, който Благой Макенджиев спаси. Домакините отвърнаха с изстрел на Георги Илиев, който попадна в ръцете на Николай Кръстев. Сантиметри разделиха Ривалдиньо от първи гол, тъй като защитник изби топката от главата му.
Черно море - Левски@@@Гостите имаха претенции за дузпа, след като според тях, Василев игра с ръка при центриране на Гомес. Преди това Петър Витанов рискува, като влезе остро в краката на Паулиньо в наказателното поле, но първо изби топката.

В 20-ата минута Вутов даде аванс на столичани. Осмицата получи топката от Прохазка, след което финтира двама защитници и с хубав шут от 18 метра, прати топката в долния десен ъгъл на Макенджиев.
Голът беше втори за младежкия национал през този сезон в елита.

Черно море - Левски@@@При следващата атака защитата на Левски обаче сбърка и Радо Василев изравни. Нападателят засече подаване отляво на Огнянов, Кръстев спаси, но последва рикошет във Василев и топката спря в мрежата.

Черно море - Левски@@@Попадението беше негово второ за клуба и общо шесто за сезона в Първа лига. Министърът на спорта Красен Кралев, който е фен на "моряците" и бивш президент на клуба, аплодира попадението на домакините от ложата на "Тича".

Ривалдиньо стеля в аут с глава, а Кръстев спаси удар на Огнянов, който беше близо до пълен обрат.

Черно море - Левски@@@В 31-ата минута целият състав на Левски поиска от Станислав Тодоров втори жълт картон за Огнянов, за игра с ръка в центъра на терена. Три минути след това Фенуш бе спрян от несъществуваща засада, а секунди по-късно прати топката в мрежата, но вече при спряла игра.

Черно море - Левски@@@В 38-ата минута Вутов изведе Паулиньо, който надбяга Зехиров и Цветков, след което технично вкара за 1:2. Това беше негово първо попадение за клуба.

Удар на Илиев беше париран от Белаид, а при добавката Огнянов стреля в аут. Секунди преди края на първата част Кузма беше спрян от спорна засада.

Черно море - Левски@@@Втората част започна с удар на домакините над гредата. Ривалдиньо пробва удар с десния крак, но спечели само корнер.

Антонио Вутов беше изгонен за удар без топка в 54-ата минута. Най-добрият на терена до този момент изрита Хасани пред очите на страничния рефер. Футболистът първо влезе остро в краката на защитника, след като загуби топката и после ритна Хасани.

Черно море - Левски@@@В 62-ата минута Кръстев спаси "сините". Младият вратар демонстрира отличен рефлекс, като парира страхотна странична ножица на Георги Илиев, която отиваше под гредата.

Ривалдиньо беше заменен от Станислав Костов, като "сините" започнаха да играят в схема 4-4-1.
Голмайсторът на тима Давид Яблонски обаче увеличи преднината на столичани в 65-ата минута. Бранителят засече с глава центриране от фаул на Гомес, отбелязвайки своя осми гол от 20 мача.

Черно море - Левски@@@Играещият мач № 398 в родния елит ветеран Георги Илиев, рискуваше да бъде изгонен, когато при разправия с Фигейредо, последният падна на земята, но капитанът получи само жълт картон.

В 75-ата минута Василев отново прати топката в мрежата на Кръстев. Таранът беше точен с глава, засичайки отлично центриране на резервата Дани Кики.

Черно море - Левски@@@Веднага след това Зехиров се разходи през цялата защита на Левски, но стреля право в ръцете на вратаря.

Черно море - Левски@@@Последните минути Черно море се хвърли с всички сили да търси изравняване, но "сините", които се бяха прибрали много, задържаха преднината.

Измореният Василев накрая извърши две-три нарушения в атака, които бяха оспорвани от Илиан Илиев.

Черно море - Левски@@@Накрая Левски записа втори пореден успех във Варна, който отпразнува със сериозната си агитка по трибуните. Победата беше общо 69-та от 115 мача срещу "моряците", които останаха със 17 успеха.

Играчите на Делио Роси имат вече десет поредни мача без поражение в елита, докато варненци останаха без успех от юли на своя стадион. Тогава надвиха Дунав с 1:0, след което последваха седем поражение и три равенства.

Черно море - Левски@@@Черно море гостува на Лудогорец, докато левскарите приемат Етър през уикенда.