Преслав Боруков продължава с головете и асистенциите в Шефилд Уензди

Българският нападател Преслав Боруков вкара гол и подаде за още един, но усилията му се оказаха недостатъчни за нещо повече от 2:2 на старшата възраст на Шефилд Уензди срещу връстниците им от Бърнли. След този мач от 22-ия кръг в Северната ПДЛ Лига до 18 години Шефилд Уензди събра 35 точки и се изкачи на 3-о място в класирането, колкото имат след тях Нотингам Форест и Бърнли, но са с по-лоша голова разлика. Начело е Болтън с 39 точки, пред Лийдс с 36.

Отборът на Бърнли откри резултата, но малко преди почивката Боруков изравни с глава. Той излезе пред защитника и засече центриране от 40 метра от ляво, като прати топката в долния ъгъл. Това е 6-и гол за българския нападател в тази възраст през сезона.

В срещата на второто полувреме гостите отново взеха преднина, но 6 минути преди края Боруков влезе в ролята на подавач и сервира топката с левия крак на Джордан Лончар за крайното 2:2. За Шефилд Уензди игра и продуктът на школата на Локомотив (Пловдив) Еяд Хамуд, който също се отличи с няколко добри отигравания в атака.

Любопитното е, че треньор на юношите до 18 години на Бърнли е бившият нападател на Евертън Дани Кадамартери, който до миналия сезон беше треньор на нападателите в Уензди и работеше персонално с Преслав Боруков.