Нешвил постави нов клубен рекорд за поредни победи в НХЛ

Нешвил надделя над гостуващия Далас с 2:0 и постави нов клубен рекорд с девета си поредна победа в Националната хокейна лига. Райън Хартман откри резултата в 5:33 минута на третия период, а Ник Бонино оформи успеха с попадение на празна врата 13.6 секунди преди сирената. Вратарят Пека Рине отрази всичките 26 удара и записа седми "шътаут" за сезона. Нешвил е лидер в Западната конференция с 95 точки.

Брад Маршанд оформи хеттрика си с победно попадение в 34-ата секунда на продължението, а Бостън спечели с 6:5 срещу гостуващия Детройт. Маршанд добави и две асистенции. Домакините взе аванс от два гола още в първите 52 секунди и до края контролираха мача, въпреки че допуснаха изравняване за 5:5 в средата не третия период след точен изстрел на Мартин Фрк. Детройт допусна четвърта поредна загуба.

Тампа Бей запази лидерската си позиция в лигата с 96 точки, след като надделя над гостуващия Флорида с 5:4 след продължение. Брейдън Пойнт реализира решаващия гол в 2:49 минута на допълнителното време. Яни Гурд се отличи с две попадения и асистенция за домакините. Ник Бюгстад записа първи хеттрик в кариерата си, а Александър Барков даде три асистенции, но това не помогна на гостите да избегнат поражението.

Джон Гибсън отрази 36 шайби и записа 14-ия "шътаут" в кариерата си, а Анахайм отнесе гостуващия Вашингтон с 4:0. Рикард Ракел вкара в четвърти пореден мач и помогна на отбора си да продължи серията без загуба в редовното време в девет последователни домакинства.

Минесота разгроми гостуващия Каролина с 6:2 и записа 24-и домакински успех в 35 мача през сезона.
Ерик Стаал се разписа два пъти, а Деван Дубник отрази 29 шайби.

Патрик Лаине се отличи с четвърти хеттрик в кариерата си и направи лично постижение с 38 гола в рамките на един сезон при успеха на Уинипег с 3:0 над Ню Йорк Рейнджърс в "Медисън Скуеър Гардън". Стийв Мейсън спаси 31 изстрела и записа първи "шътаут" от 15 март миналата година. Той се завърна на леда, след като пропусна предишните 21 срещи на тима заради мозъчно сътресение. Вратарят на домакините Хенрик Лундквист също направи 31 спасявания в 798-ия си мач в лигата, но Рейнджърс допусна четвърто поредно поражение.

Тейлър Хол завърши с две асистенции и записа точков актив в 19-и пореден мач, а Ню Джърси надделя над гостуващия Монреал с 6:4.

Артьоми Панарин и Пиер Люк-Дюбоа завършиха с по гол и по две асистенции, а вратарят Йоонас Корписало отрази 37 удара при успеха на Кълъмбъс над Лас Вегас с 4:1.

Джонатан Тейвс се разписа в деветата секунда на продължението и донесе победата на Чикаго с 2:1 срещу гостуващия Колорадо. Тейвс записа и асистенция при гола на Патрик Кейн в редовното време. Звездата на гостите Нейтън МакКинън пък вкара 32-ия си гол за сезона.