Марселиньо спаси Лудогорец (видео)

Отборът на Лудогорец постигна трудна победа при гостуването на Берое. Мачът от 24-ия кръг на Първа лига приключи при резултат 1:0 в полза на българския шампион. Попадението реализира Марселиньо с глава в 80-ата минута. Първоначално останаха някакви съмнения за засада, но повторенията и графиката на телевизията, която излъчва мачовете, ясно показаха, че двама играчи на Берое покриват бразилеца - този до него и футболистът в зелено, който е най-близо до страничния рефер. Голът е напълно редовен.

Като цяло двубоят бе равностоен, като възпитаниците на Димитър Димитров и Александър Томаш си размениха по 2-3 чисти голови положения.

Двата тима хвърлиха доста сили за разузнаване и първите минути бяха доста скучни. Първата опасност бе чак в 25-ата минута, когато Игор Пластун стреля с глава, но над напречната греда.

Минута по-късно Сисиньо се озова на голова позиция, но вместо да завърши атаката, потърси Клаудио Кешерю, който нахлу на скорост, но бе съборен. На повторението ясно се видя, че Иван Иванов спъна и задържа за фланелката румънеца, който загуби равновесие и падна върху състезател на Берое. Драгомир Драганов обаче реши, че дузпа няма и вместо това свири фаул в атака, а спокойно можеше да отсъди най-тежкото наказание. Протестът на футболистите на Лудогорец бе доста бурнен.
Берое - Лудогорец@@@
Последва атака на домакините, при която Мартин Райнов направи опит да центрира в наказателното поле, но топката се насочи коварно към вратата на "орлите". Ренан внимаваше, но положи доста усилия да избие в корнер.

Втората част стартира с опасност пред рватата на гостите. В 46-ата минута Бригидо спокойно можеше да изведе своя отбор напред в резултата. Играчът бе изведен от своя съотборник Охене сам срещу вратаря, но не успя да се възползва. Тук обаче трябва да отчетем и навременната намеса на Ренан, който излезе и скъси ъгъла.

В 70-ата минута Якуб Шверчок пропусна от чиста позиция. Нападателят не намери очертанията на вратата с глава от няколко метра.

Преди това Сисиньо умишлено настъпи Охене и съвсем спокойно можеше да получи червен картон, но главният съдия бе неориентиран и не видя ситуацията.

В 80-ата минута Марселиньо вкара единственото положение в двубоя. Бразилецът се разписа от близо с глава.

В 84-ата минута Мисиджан разтресе горната греда с мощен удар и с това се изчерпаха интересните ситуации.

БЕРОЕ - ЛУДОГОРЕЦ 0:1

0:1 Марселиньо 80

БЕРОЕ: 12. Периш, 3. Желев, 6. Иванов, 7. Райнов, 8. Охене, 9. Камбуров, 11. Бандаловски, 16. Адамович, 18. Бригидо, 20. Леони, 26. Хаджиев

ЛУДОГОРЕЦ: 33. Сантос, 6. Натанаел, 4. Сисиньо, 32. Пластун, 30. Моци, 18. Дяков, 12. Анисе, 84. Марселиньо, 88. Вандерсон, 92. Лукоки, 28. Кешерю