Кабаков "уби" и Дунав! ЦСКА-София бие след гол с ръка и спестено изгонване на Чорбаджийски (видео+галерия)

След голяма доза късмет и сериозна съдийска помощ от рефера Георги Кабаков ЦСКА-София постигна трудна победа с 2:0 при гостуването си на Дунав в мач от 23-ия кръг на Първа лига, която приближи червените на три точки от лидера Лудогорец.

Фернандо Каранга откри резултата в 34-ата минута, но попадението трябваше да бъде отменено, тъй като бразилецът вкара с ръка. Русенци протестираха пред рефера Кабаков, но той остана безмълвен.

Две минути след попадението пък Кабаков спести нарисуван директен червен картон на Чорбаджийски, който удари на два пъти Шопов без топка. За това сигнализира и съдията зад вратата, но Кабакв не се съобрази с него и показа на червения капитан само жълт картон, спестявайки и дузпа в полза на домакините. С жълто бе декориран и Шопов.

Дунав - ЦСКА-София@@@

Това бе първи двубой за Кабаков след изтърпяно наказание от две срещи, наложено му след 1/4-финалния мач за купата на България между ЦСКА-София и Лудогорец, когато отново повлия на резултата.

В 92-ата минута Едвин Джеси вкара втори гол, с което довърши русенци.

От своя страна Дунав не само по нищо не отстъпи на ЦСКА-София в този мач, но в големи периоди бе по-добър от своя съперник на тежкия терен в Русе. Веднъж футболистите на домакините нацелиха и напречната греда чрез Ндиайе, когато резултатът все още бе 0:0.

Срещата започна с натиск на гостите, но първата сериозна опасност бе пред тяхната врата. В 7-ата минута Карагерен стреля много опасно от десетина метра, но фалцовият му шут с левия крак профуча покрай горния десен ъгъл на вратата.

Само 120 секунди по-късно Дунав като по чудо не откри резултата. Русенци организираха отлична атака отляво. Карагерен центрира към Ндиайе, който изпревари Бодуров и от 5 метра нацели горната греда.

В 11-ата минута нов опасен шут, този път на Божидар Васев, излезе над напречната греда на червената врата.

Постепенно двата отбора заложиха на битка в центъра на терена и когато нищо не предвещаваше, че скоро ще падне гол в някоя от двете врати, на преден план излезе Фернандо Каранга. В 34-ата минута Малинов стреля, топката се удари в ръката на бразилеца и влетя в мрежата на домакините - 1:0 за ЦСКА-София.

В 36-ата минута реферът Георги Кабаков спести директен червен картон на Божидар Чорбаджийски. Защитникът на два пъти удари Васил Шопов в собственото си наказателно поле без топка, но съдията не посмя да отсъди дузпа и декорира с жълто двамата състезатели.

Шест минути след почивката ЦСКА-София можеше да вкара втори гол, но Алберг стреля в аут от 5-6 метра. Малко след тази ситуация домакините поискаха дузпа при единоборство между Ндиайе и Бодуров, но Кабаков прецени, че такава няма.

В 53-ата минута Дунав бе близо до изравнителен гол, но Чорбаджийски го предотврати с отлична намеса.

В 62-ата минута Десподов шутира извън наказателното поле, топката рикошира в бранител на домакините, но Луков реагира блестящо и изби в корнер. Дунав отговори с опасен изстрел на Шопов от фаул, който профуча покрай десния страничен стълб.

В 70-ата минута Бодуров като по чудо не си вкара автогол, предотвратявайки поредна опасна атака на домакините.

В 77-ата минута Каранга бе близо да си изкара глупав втори жълт картон, тъй като продължи да играе доста след съдийския сигнал за засада, но Кабаков предпочете да му направи само забележка.

След тази ситуация русенци натиснаха червените и играта се водеше предимно около наказателното поле на гостите. Реалните голови възможности обаче липсваха. Така се стигна до 92-ата минута, когато Каранга се пребори с Попадийн и излезе сам срещу вратаря. Прехвърлящият удар на бразилеца не бе добър, но за негов късмет се получи като пас към резервата Джеси, който вкара в празната врата за кръйното 2:0 за ЦСКА-София.

ДУНАВ - ЦСКА-СОФИЯ 0:2