Ферари(т)о "издуха" Локомотива на "Огоста" (видео)

Тежка "катастрофа" на Локомотив (София) на стадион "Огоста" в Монтана върна интригата за третото място във Втора професионална лига. Футболистите на Ферарио Спасов разгромиха с 4:0 столичните "железничари", а в герой за тях се превърна Иван Коконов, който реализира хеттрик. Локомотив доигра срещата с двама души по-малко, след като червени картони получиха Емил Виячки (68') и капитанът Александър Бранеков (73'). С трите точки, прибавени пред собствена публика, Монтана събра 30 в актива си, върна си четвъртото място в класирането и се доближи на пет до Локомотив. Лидерите Ботев (Враца) и Царско село имат по 41 точки на сметката си.

В първите десетина минути Локомотив (София) се опита да погледне смело към вратата на домакините, но след това тотално изгуби инициативата. Футболистите на Монтана имаха и игрово, и териториално превъзходство, което се отплати в 20-ата минута. След центриране отдясно Сергей Георгиев бе изпуснат от Манолас, изпревари защитника и вратаря Андрея Ефремов и реализира първото си попадение през настоящата кампания.

Шест минути по-късно “сините” бяха близо до отбелязването на втори гол, след като Иво Иванов сгреши в центъра, Монтана организира бърза контраатака и прати топката в наказателното поле. Там Манолас и Ефремов не се разбраха в първия момент, но все пак бранителят успя да изчисти топката. До края на първото полувреме действията се развиваха предимно пред наказателното поле на “червено-черните”, които разчитаха основно на контраатаки.

Четвърт час след подновяването на играта Локомотив постави под сериозно напрежение защитата на Монтана след центриране отляво. Въпреки че стигна в непосредствена близост до вратата на Василев обаче, тимът на Младен Додич не успя да нанесе удар. В 65-ата минута ситуацията съвсем се влоши за гостите, след като Емил Виячки получи втори жълт, респективно червен картон. Осем по-късно и капитанът Александър Бранеков го последва, като това тотално сломи съпротивата на “железничарите”.

В 77-ата минута Борислав Балджийски пропусна чудесна възможност да сложи точка на спора, след като се освободи отдясно, напредна и навлезе в наказателното поле, но се забави твърде много, скъси ъгъла си и стреля право в тялото на Ефремов. Логичното все пак се случи три минути по-късно, когато Йорданов технично изведе Коконов зад защитата на столичани, Ефремов не се намеси убедително и бившият футболист на Черно море и Берое прати топката в мрежата му. В Заключителните секунди на срещата бързакът добави нови два гола на сметката си, вторият от които изключително красив, оформи хеттрика си и разгромното 4:0.

Монтана - Локомотив (София) 4:0
1:0 Георгиев 20'
2:0 Коконов 80'
3:0 Коконов 86'
4:0 Коконов 90'

Монтана: 33. Василев, 23. Д. Георгиев, 3. Михов (к), 17. Колев, 55. Димитров, 13. Йорданов, 21. Айтов, 18. Тасев (11. Манолов 70'), 10. Балджийски (7. Рамадан 80'), 22. С. Георгиев (9. Илиев 83'), 77. Коконов
Старши треньор: Ферарио Спасов

Локомотив: 92. Ефремов, 23. Виячки, 66. Бранеков (к), 3. Манолас, 21. Контохристос, 6. Семерджиев, 77. Станкев (8. Слити 68'), 14. Иванов, 9. Ил. Димитров, 33. Том (11. Боримиров 88'), 20. Здр. Димитров
Старши треньор: Младен Додич

Жълти картони: Йорданов, Д. Георгиев, С. Георгиев, Михов (Монтана), Бранеков, Виячки (Локомотив)
Червен картон: Виячки, Бранеков (Локомотив)