Две дузпи решиха гръцката класика

Отборите на Олимпиакос и Панатинайкос не излъчиха победител в големия сблъсък помежду си от 47-ия кръг на местното първенство. Класическото гръцко дерби завърши при резултат 1:1, като и двата гола паднаха от дузпи.

Домакините поведоха в резултата в 62-ата минута. Тогава Евангелос Ойконому задържа откъсващия се Карим Ансарифар, съдията посочи бялата точка и показа червен картон на защитника на гостите. Константинос Фортунис изпълни 11-метровия удар и откри резултата.

В 86-ата минута обаче и гостите получиха дузпа за нарушение срещу Емануел Инсуа. Решението на съдията бе повече от дискусионно, защото изглеждаше, че фаулът е извън наказателното поле. Въпреки това реферът бе категоричен и Антони Мюние изпълни наказателния удар и оформи крайното 1:1.

Това равенство обаче не бе особено желано и от двата отбора. След него Олимпиакос остава на 3-ата позиция в класирането с 47 точки и цели 7 по-малко от водача АЕК (Атина). Панатинайкос пък се намира на 8-ото място с 31 точки.