Гаджев с асистенция в първия мач от шампионския плейоф в Кипър

Бившият капитан на Левски Владимир Гаджев беше титуляр за Анортозис при равенството 2:2 в дербито с АЕК Ларнака от първия кръг на шампионския плейоф в Кипър. Халфът прекара на терена 85 минути, асистира за изравнителното попадение в 77-ата минута на Дуриш, като дори получи и жълт картон.

Преди това Абдулаев даде аванс на Анортозис с глава в 32-ата минута. През втората част домакините стигнаха до пълен обрат в рамките на две минути. Първо Хорхе изравни от дузпа в 58-ата минута, а след това австралиецът Джано вкара за 2:1. Гаджев обаче намери Дуриш на границата на наказателното поле в 77-ата минута, а словакът с точен удар донесе равенството.

Анортозис е трети с 57 точки, докато АЕК Ларнака остана на четвърто място с 54 точки. Шампионът АПОЕЛ Никозия е лидер с 67 точки, докато Аполон Лимасол има 64 точки.