Макриев не помогна на Неа Саламина

Отборът на Неа Саламина допусна домакинска загуба с 1:3 от Пафос в първия мач за двата тима от Плейофа за оставане в Първа дивизия на първенството на Кипър. Българският нападател Димитър Макриев се появи в игра за домакините в 61-ата минута на мястото на Карлао, но и той не помогна на своя отбор да се спаси от загубата.

Именно Карлао даде преднина на Неа Саламина в 20-ата минута, но в самия край на първото полувреме Сикорски изравни, а в 48-ата минута на втората част отново той изведе гостите напред. В 65-ата минута и Брулс прати топката в мрежата на домакините, за да оформи крайното 1:3.

След тази загуба Неа Саламина се намира на незавидната 5-та позиция от общо 6 отбора с 24 точки в актива си. Пафос пък заема 3-ото място с 29 спечелени точки.