Скандален гол във Валенсия, Диего Лопес беше откаран в болница

Отборът на Леванте и Еспаньол направиха 1:1 в обеден мач от 27-ия кръг на Ла Лига. Попадението за валенсианци на Хосе Моралес дойде в 55-ата минута след много спорна дузпа. Освен това секунди преди ситуацията, видяна като нарушение, страничният рефер подмина засада на “синьо-червените”. В 90-ата Лео Баптищао изравни. В края на първото полувреме вратарят на “папагалчетата” Диего Лопес получи тежък удар в главата и беше откаран по спешност в болница.

Първото полувреме на “Сиутат де Валенсия” беше лишено от атрактивна игра в нападение. Джампаоло Пацини и Саша Лукич отправиха по един опасен удар. В 40-ата минута Диего Лопес и Армандо Садику се сблъскаха много лошо, като вратарят на каталунците временно загуби съзнание след удара и беше изнесен на носилка. Той беше откаран в близка болница, като му беше диагоностицирано мозъчно сътресение.

В 54-ата домакините получиха подарък от съдията - дузпа. Моралес беше точен за 1:0. Гостите от Барселона изравниха в 90-ата минута. Хосе Мануел Хурадо центрира топката и намери Лео Баптищао, който връхлетя от задна позиция и матира Ойер за крайното 1:1.