Невероятен обрат във Враца под голямата мъгла на "Христо Ботев"

Лидерът във Втора Лига Ботев (Враца) направи страхотен обрат срещу Черноморец (Балчик) в мач от 19-ия кръг на първенството. Врачани спечелиха с 3:2 срещу играчите на Георги Иванов, демонстрирайки страхотен характер, тъй като до 45-ата минута изоставаха с два гола, които отбеляза Александър Попов (10, 37).

Гол на Иван Колев в последните секунди на първата част, както и попадения на резервите Петър Атанасов (77) и Янаки Смирнов (85), донесоха много важните три точки за домакините.

Двубоят се игра при изключително голяма мъгла, която не позволяваше на феновете по трибуните на стадион "Христо Ботев" да имат добра видимост. Все пак премръзналите фенове във Враца напуснаха стадиона доволни, след като станаха свидетели на голям обрат, който остави любимците им на първо място в класирането с актив от 41 точки.

Ръководството на домакините направи всичко възможно, за да може теренът да бъде изчистен от големия сняг, който го беше затрупал. Въпреки вчерашното обаждане на Сашо Ангелов в БФС, за да помоли срещата да бъде отложена, такава се игра при много лоша видимост.

Лидерите във втория ешелон тръгнаха веднага в атака, като пропуснаха едно положение, а в 10-ата минута Попов изненада Ботев и резултатът стана 0:1. Попадението стъписа врачани, които искаха да изравнят, но нямаха много възможности срещу добре подредената отбрана на Черноморец.

Бранителят Кристиян Григоров имаше добра възможност в 35-ата минута, но ударът му с глава мина покрай дясната греда. Две минути след това Атанас Фиданин сбърка, а Попов се възползва от това и удвои, като шокира всички на стадиона. Попов можеше да довърши домакините в 45-ата минута, но изпусна сам срещу Христо Митов.

Буквално в последваните секунди на първата част Иван Колев върна едно попадение, като вече има три гола в първите си два мача за тима през тази пролет.

През втората част Ангелов заложи на Борислав Бориславов, който смени Атанас Кабов на почивката. След това в игра влязоха Петър Атанасов и Янаки Смирнов, което се оказа решаващо за крайния резултат. Преди това обаче в 71-ата минута Митов спаси вратата си от трети гол, а в 77-ата минута Атанасов изравни с първото си попадение за клуба. Той засече подаване отдясно и прати топката в мрежата.

Ботев натисна да търси пълен обрат, който дойде в 85-ата минута. Този път точен беше Смирнов, който се възползва от центриране, координира се добре, и с удар от въздуха вкара за 3:2. Попадението беше негово второ в тази кампания, но може да се окаже изключително важно в края на сезона.

Играчите на Черноморец имаха претенции за последното попадение на домакините, че голмайсторът е бил в засада, но такава не беше маркирана.

Тимът на Черноморец може да съжалява, че пропусна да шокира Ботев, след като поведе с два гола, а след това и пропиля възможности, с които да довърши лидера.