ПСВ не бърка, Фейенорд се изложи отново (видео)

Лидерът в холандската Ередивизие ПСВ Айндховен направи нова крачка към титлата. В среща от 26-ия кръг отборът на Филип Коку победи с 3:0 Утрехт и продължава да отчайва преследвачите си.

Рамон Лювин си вкара автогол в 16-ата минута след опасно центриране от левия фланг. Малко по-късно Люк де Йонг се разписа с изключително красив ножичен удар, а в 51-ата минута точен беше и Стивън Бергвайн.

Действащият шампион Фейенорд поведе при визитата си на НАК Бреда, но в крайна сметка загуби с 1:2. Йенс Тоорнстра даде аванс на гостите от Ротердам, но Тиери Аамброуз и Умар Садик от дузпа донесоха победата на "жълто-черните".

Фейенорд остана на 5-о място в класирането, на цели 26 точки зад ПСВ Айндховен. Днес вторият Аякс гостува на Витес и може да се доближи на 7 точки от "филипсите".