Хубав мач между Лайпциг и Борусия (Д), но разочаровани съперници (видео)

РБ (Лайпциг) и Борусия (Дортмунд) изиграха атрактивен двубой с куп положения и интересни отигравания, но в крайна сметка не успяха да се победят - 1:1. Девет кръга преди края на сезона в Бундеслигата отборите спечелиха по една точка, но няма как да са доволни, защото “жълто-черните” загубиха второто място за сметка на Шалке 04, а “червените бикове” остават чак шести в класирането.

Двата тима оправдаха очакванията за нападателен футбол и само малшансът ги лиши от повече попадения. В 29-ата минута Жан-Кевин Огюстен наказа грешка на Андре Шюрле и изведе РБ напред - 1:0. Девет по-късно обаче Марко Ройс изравни след перфектно подаване на Махмуд Дахуд, като останаха леки съмнения за засада. След този си гол германският футболист вече може да се похвали, че е поразявал мрежите на всички отбори от настоящия състав на германския елит, в това число и Борусия (Дортмунд).

Още през първото полувреме вестфалци още на два пъти успяха да пратят топката в мрежата на Питър Гулачи, но и в двата случая правилно бяха маркирани засади.

През второто полувреме Лайпциг беше по-настоятелният състав и доминираше, но пък Миши Батшуай направи най-сериозния пропуск, след като в 63-ата минута не успя да засече на празна врата подаване на Дахуд.

През идната седмица и на двата отбора им предстоят сблъсъци в Лига Европа, където започват 1/8-финалите. Дортмунд приема Ред Бул (Залцбург), а Разенбалшпорт е домакин на Зенит.