Леганес нанесе 20-а загуба на Малага

Отборът на Леганес победи с 2:0 гостуващия Малага в среща от 27-ия кръг на испанското първенство. Хави Ерасо (55) и Нордин Амрабат (62) зарадваха публиката на “Бутарке”. С успеха Лега се изкачи на 12-о място в класирането. Андалусците остават твърдо последни след шестата си поредна загуба в Лигата и общо 20-а от 27 срещи.

“Лос пепинерос” владееха топката, но трудно създаваха положения. Гостите от Коста дел Сол можеха да стигнат до голова преднина, ако Диего Ролан беше по-прецизен срещу Иван Куеяр в 30-ата минута.

Второто полувреме натискът на домакините даде резултат. В 55-ата минута Диего Рико получи топката отляво в нередовна позиция, незабелязана от съдията. Рико центрира и Хави Ерасо реализира с глава - 1:0. В 62-ата Нордин Амрабат удвои след силен шут. В 82-ата момчетата на Асиер Гаритано можеха да вкарат нов гол, но Клаудио Бовю не стреля точно при добра контра.