Ливърпул не се затрудни, Салах с гол в седми пореден мач (видео)

Ливърпул постигна рутинна победа с 2:0 срещу Нюкасъл. Този път феновете на “Анфийлд” не видяха бляскаво представяне в атака, както често се случваше този сезон. Мърсисайдци играха на малко по-ниско темпо, но без никакви проблеми стигнаха до нови три точки. Отборът на Юрген Клоп се изкачи временно на второ място, като има преднина от една точка пред Манчестър Юнайтед, който играе в понеделник.

Ливърпул не започна с обичайната си агресивна игра. Мърсисайдци играха на по-ниско темпо в началните минути, а това продължи и през голяма част от първото полувреме. Резултатът бе липса на положение пред вратата на съперника. “Свраките” бяха разположени доста дефанзивно и успяваха да блокират атакуващото трио на домакините.

Мане имаше шанс в началото, а Ловрен отправи на два пъти удар с глава след ъглов удар в 27-ата минута. Малко по-късно отново след корнер се стигна до опасност пред вратата на Дубравка. Тимът на Клоп обаче не можеше да намери оптималния си ритъм и допускаше повече грешки от обикновено.

Пет минути преди почивката се откри възможност и Ливърпул се възполва. Топката попадна Окслейд-Чембърлейн, той напредна и намери Салах отдясно, а египтянинът се разписа в седми пореден мач. Той отбеляза 24-ия си гол в първенството, като се изравни с Хари Кейн на върха при голмайсторите.

В самия край на първата част Нюкасъл бе близо до изненадващо изравняване. Добра атака на “свраките” завърши с великолепен удар на Диаме и страхотно спасяване на Кариус. Тимът на Бенитес опита да пресира малко по-близо до наказателното поле на съперника през второто полувреме.

Ливърпул продължаваше да играе търпеливо и да чака възможностите си. Домакините дочакаха нова възможност в 55-ата минута. Тогава Фирмино технично насочи топката на пътя на пътя на Мане, който я прати в мрежата. Това бе гол номер 200 за "червените" във Висшата лига под ръководството на Юрген Клоп.

След попадението мърсисайдци спокойно контролираше събитията до края на мача, а съперникът им не направи нещо, с което да ги затрудни. Домакините на два пъти имаха претенции за дузпа за нарушения срещу Салах. В края египтянинът се откъсна от защитата, а Ласелс го събори. Фаул несъмнено имаше, той беше извън наказателното поле, но щеше да доведе до червен картон, ако съдията го бе отсъдил.

ЛИВЪРПУЛ - НЮКАСЪЛ 2:0
1:0 - Салах (40)
2:0 - Мане (55)