Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Шалке започна да ниже победа след победа

Трета поредна победа изкачи Шалке 04 на втора позиция в Бундеслигата поне за малко. Този път “кралскосините” зарадваха “Фелтинс Арена”, след като се наложиха с 1:0 над Херта (Берлин). Взетият под наем от Ювентус Марко Пяца заби гола в 37-ата минута след остро подаване на Даниел Калиджури и пропускане на Франко ди Санто.

“Миньорите” доминираха в по-голяма част от срещата, но в последния половин час бяха принудени да се защитават и го сториха по перфектен начин. Това лиши срещата от повече интересни моменти, но домакините все пак изпълниха целта си.

След добрите резултати през миналия сезон сега Херта страда, като има само седем успеха в 25 срещи. Застрашените от изпадане Майнц 05 и Волфсбург са само на 6 точки зад столичани.