Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Марез спаси Лестър в последната секунда (видео)

Отборът на Лестър се спаси от загуба буквално в последната секунда на мача си от 29-ия кръг на Премиър лийг. В двубоят срещу Борнемут “лисиците” стигнаха до равенство 1:1 в 97-ата минута на срещата, когато Риад Марез реализира с премерен шут с левия крак от 30 метра.

Преди това гостите бяха повели от дузпа в средата на първата част. Марк Албрайтън събори в наказателното поле Джошуа Кинг и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана потърпевшият и реализира. Натискът на домакините през втората част даде резултат чак с последното действие в мача, което спаси шампионите отпреди две години от поражение.

По този начин Лестър увеличи серията си без победа на пет срещи. Все пак играчите на Клод Пюел са на комфортната осма позиция с 37 точки. Борнемут от своя страна е с четири по-малко. Тимът от Южна Англия заема 11-о място.