Розалин Пенчев и Персонал ще играят за бронза в Южна Америка

Волейболният национал Розалин Пенчев и неговият Персонал (Боливар) ще играят за бронзовите медали на клубното първенство на Южна Америка в Монте Кларос (Бразилия). Пенчев и съотборниците му отстъпиха на настоящия шампион - бразилския гранд Сада (Крузейро), с 0:3 (19:25, 31:33, 16:25) в първия полуфинал на турнира.

Срещата бе повторение на миналогодишния финал между двата тима, който шампионите на Аржентина загубиха също с 0:3 гейма. Така Персонал ще спори за бронза срещу домакините от Монте Кларос, които загубиха от другия аржентински тим - Ломас Волей (Ломас де Самора), с 1:3 гейма във втората полуфинална среща. До момента в историята си "орлите" от Боливар имат едно злато (2010) и едно сребро (2017).

Битката за бронзовите медали е тази вечер от 23,30 часа българско време, а големият финал между Сада и Ломас е от 02,30 часа през нощта.

Розалин Пенчев игра цял мач за Персонал и записа 7 точки

, най-резултатен бе бразилският национал Тео Лопеш със 17 точки. За тима на Сада Йоанди Леал реализира 15 точки, а Робертланди Симон добави още 12 точки за победата.