100 години Етър: „Звездите на „Етър” (ветерани) - Национален отбор „Звездите на България” (ветерани) 0:3

Бърнли обърна Евертън

Бърнли сложи край на 11 поредни мача в първенството, след като постигна обрат срещу Евертън. Тимът на Шон Дайч спечели с 2:1, като влезлият като резерва Крис Ууд донесе победата с попадение 10 минути преди края. Тосун откри резултата в 20-ата минута с първия си гол за “карамелите”. Домакините отговориха подобаващо, като Джордан Пикфорд на три пъти се намеси отлично. Той обаче бе безпомощен в 56-ата минута, когато Ашли Барнс изравни.

Слабото второ полувреме за играчите на Сам Алърдайс бе допълнено от червен картон на Ашли Уилямс. Капитанът на гостите удари с лакът Барнс и бе изгонен.

Така отличното представяне на Бърнли продължи, като отборът е седми в класирането на пет точки от Арсенал. Ако завърши на тази позиция и някой от първата шестица спечели Купата на Англия, тимът на Дайч ще си осигури участие в Лига Европа. Евертън пък е девети с актив от 34 точки.

Пред погледа на националния селекционер Гарет Саутгейт вратарят на “карамелите” Пикфорд изигра отличен мач, като направи серия от впечатляващи спасяваания. Първо той отрази удар с глава на Барнс след половин час игра. След почивката той се спраси с изстрел на Аарън Ленън и удар с глава на Бен Мий.

Евертън изглеждаше много добре през първата част, когато в атака Тосун комбинираше отлично с Уолкот и Сигурдсон. Турският нападател се разписа с глава след подаване на Коулман. След почивката обаче отборът на Алърдайс отстъпи инициативата и това доведе до пета поредна загуба като гост в първенството.

Барнс изравни след подаване на Лоутън. Сигурдсон пък имаше шанс да възстанови преднината на гостите, но пропусна. Две минути по-късно след ъглов удар защитата на Евертън не се справи и Крис Ууд се възползва, отбелязвайки победния гол.