В Русия се възхитиха на дебютанта Попов

Похвали в руските медии за Ивелин Попов след силния му официален дебют за новия му тим Рубин, където 30-годишният български нападател премина през зимата под наем от Спартак (Москва). Попето реализира първото попадение в пролетния полусезон в Русия в 37-ата минута и бе много близо до това да донесе победата на казанци при гостуването им на Анжи, но двубоят завърши 1:1 след изравнителен гол на Хуан Лескано в добавеното време.

В статия, посветена основно на Попов, “Советский спорт” определя българина като “свръхспособно ново попълнение” и “надежда на Рубин”. Отбелязва се, че родният футболист е реализирал гол след заучена комбинация, въпреки че е част от състава на Рубин едва от 13 февруари. “Няма даже и месец - това са две седмици и четири дни назад! Това се казва скоростно усвояване на материала!”, отбелязва sovsport.ru, откроявайки способността на нападателя бързо да прилага в официалните мачове идеите на треньора Курбан Бердиев.

“В епизода при отбелязването на гола Попов демонстрира умението си да се възползва от свободните пространства”, се казва още в материала за българина. Статията анализира красивото попадение и нарича Попето “абсолютно бердиевски футболист”, или с други думи - точно този тип играч, какъвто наставникът Бердиев цени много.