СПАЛ прекърши десетима от Болоня, но трябва да благодари на... Дестро

Отборът на СПАЛ 2013 се наложи с 1:0 като домакин над Болоня в първия мач от 27-ия кръг на италианската Серия “А”. Единственото попадение в срещата реализира три минути след почивката Алберто Граси. Той изпрати топката в долния ляв ъгъл на Антонио Миранте с впечатляващ изстрел от воле извън наказателното поле след изпълнение на ъглов удар.

Двубоят се разви кошмарно за гостите от Болоня. Още в 8-ата минута наставникът на гостите Роберто Донадони бе принуден да извърши смяна, тъй като Андреа Поли се контузи и на негово място влезе в игра Годфред Донса. Само две минути по-късно защитникът Джанкарло Гонсалес получи директен червен картон, тъй като бе последен в защита и спря непозволено противников футболист, а това означаваше, че Болоня рано-рано трябваше да остане с 10 души.

В 93-ата минута Федерико Матиело от СПАЛ също получи червен картон, а секунди след това Болоня имаше златен шанс да избегне поражението, но юношата на Интер и бивш нападател на Рома Матия Дестро го опропасти с невероятен пропуск, като от максимално близко разстояние не успя да уцели противниковата врата.

Така СПАЛ удържа победата и се поздрави с втори пореден успех в шампионата след 3:2 срещу Кротоне като гост в миналия кръг. СПАЛ е 16-и в класирането с 23 точки, а Болоня заема 12-а позиция с 33 точки.