На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Занев и Амкар отказаха Зенит от титлата след мач с 3 червени картона

Отборът на Зенит (Санкт Петербург) започна лошо пролетния полусезон в руската Премиер Лига. Питерци разочароваха привържениците си, като завършиха 0:0 у дома с борещия се за оцеляването си в елита Амкар (Перм) в мач от 21-ия кръг. Българският капитан на Амкар - защитникът Петър Занев, записа 90 минути за пермчани, които заемат 13-а позиция в класирането с 22 точки. Зенит на Роберто Манчини е втори с 38 точки, но лидерът Локомотив (Москва) има шанс да се откъсне на 10 пред питерци, които пък може да бъдат задминати от шампиона Спартак (Москва) и Краснодар след изиграването на всички срещи от кръга.

Двубоят приключи без попадения, но с три червени картона. В 67-ата минута домакините от Зенит останаха с човек по-малко след втори жълт картон на Александър Ерохин. В четвъртата минута на добавеното време Доменико Кришито от Зенит си изкара втори жълт картон и остави тима на Манчини с 9 души на терена. В 97-ата минута втори жълт картон получи и Николай Зайцев от състава на гостите.

Така Зенит започна втория полусезон (който ще е доста по-кратък от първия) със същия резултат, който записа и в последния кръг преди паузата през декември, когато съперник беше Ахмат (Грозни) - 0:0.