Етър и Черно море продължават без победа през пролетта (видео+снимки)

Отборите на Етър и Черно море продължават да бъдат без победа тази пролет. В първи двубой от 23-тия кръг на Първа професионална лига "боляри" и "моряци" завъртяха 1:1 на стадион "Ивайло". В главно действащо лице във Велико Търново се превърна чернокожият голмайстор на домакините Самб Бадара, който първо откри резултата още в 42-ата секунда, а в 69-ата минута бе изгонен с директен червен картон, след като изби с ръка топката от голлинията.

Застаналият зад точката за изпълнение на дузпа Мариян Огнянов не трепна и изравни секунди след изговането на нападателя. С точката Етър събра 20 в актива си, но остана на предпоследната, 13-а позиция. Черно море пък временно се изравни с Локомотив (Пловдив) на седмата позиция. "Моряците" и "черно-белите" имат по 27 точки на сметката си, като изостават на четири от шестия Верея (Стара Загора).

Иначе във втори пореден домакински двубой "болярите" започнаха ударно срещата, след като още в 42-ата секунда успяха да открият резултата. Грешка при изнасянето на топката позволи на търновци да организират бърза атака по лявото крило, Димо Атанасов центрира прострелно в наказателното поле, където Самб Бадара засече топката с левия крак и я прати неспасяемо в долния десен ъгъл на Благой Макенджиев.

Повече от 20 минути бяха нужни на "моряците", за да се отърсят от шока след ранно допуснатото попадение и да затруднят на свой ред сериозно вратата на Етър. В 23-ата гостите от морската столица организираха добра атака отляво, преминала през Илиев, Василев и Кузма, който пусна технично топката в наказателното поле към Огнянов. Бившият футболист на Левски я насочи добре към ъгъла, но Христо Иванов реагира блестящо и отрази.

Тази добра възможност за гол подейства стимулиращо за футболистите на Илиан Илиев, които още няколко пъти се доближиха в опасна близост до вратата на домакините. Реален шанс за изравнителен гол във вратата на Иванов обаче не дойде. На свой ред играчите на Красимир Балъков пък имаха чудесна възможност да нанесат втори, съкрушителен удар в самия край на първата част, но сантиметри разделиха Венцислав Василев от гола.

Три минути след подновяването на играта "моряците" имаха чудесна възможност да изравнят, но колебливият в първия момент Христо Иванов поправи грешката си и успя да доизбие топката след удара на Огнянов миг преди Кузма да стигне до нея. Малко след това Аласана Мане затрудни Макенджиев, но и стражът на варненци, макар и неубедителен, улови.

Ситуацията за домакините се влоши драстично в 69-ата минута, когато след центриране на Георги Илиев отляво и настъпило разбъркване в наказателното поле, удар с глава на Радослав Василев бе избит с ръка от голлинията от Самб Бадара. Голмайсторът на "виолетовите" моментално бе пратен под душовете, а застаналият зад топката Мариян Огнянов без проблеми изравни.

Противно на логиката и нокдауна, в който изпадна Етър, шампионът на България за 1991 година можеше да излезе отново напред в резултата само секунди след подновяването на играта. За съжаление на Красимир Балъков обаче, останалият очи в очи с Макенджиев Велко Батрович не успя да преодолее национала на България. Това бе и последната реална възможност за гол, което логично доведе и до поделянето на точките между "боляри" и "моряци".