Мидтиланд загуби дербито с Брьондби и сдаде първата позиция - Краев влезе, но не помогна

Отборът на Мидтиланд загуби с 0:1 като домакин дербито срещу Брьондби от 23-ия кръг на първенството на Дания. Това сложи край на серията от 8 поредни победи на "Вълците", а тимът сдаде първата позиция във временното класиране. Българинът Божидар Краев също взе участие в мача, като се появи в игра в 50-ата минута на мястото на Каринен, но и това не помогна на тима му да измъкне нещо от срещата.

Единственият гол в двубоя падна още през първото полувреме, когато точен за гостите бе Каспер Фискер.

С този успех Брюондби се изравни по точки с Мидтиланд, като и двата тима имат по 53. Жълто-сините обаче вече поведоха в класирането заради по-добри показатели в преките двубои.