Левски спечели "вечното" дерби след петгеймова драма (галерия)

Волейболистките на Левски надиграха като гости след петгеймова драма ЦСКА с 3:2 (27:25, 25:17, 20:25, 25:27, 15:2) в мач от последния 14-и кръг от редовния сезон на НВЛ-жени, който се игра в столичната зала "Васил Симов".
ЦСКА - Левски@@@
С този успех "сините" завършиха на второ място в крайното класиране след редовния сезон в шампионата с 8 победи, 4 загуби и 23 точки и си осигуриха минимум бронзовите медали. Тимът на ЦСКА завършва на 3-и в таблицата със 7 победи, 5 загуби и 22 точки. Толкова има и Берое (Стара Загора), който остана на 4-о мястп с по-лоша геймова разлика.
Волейболистките на Левски стартираха неуверено, докато домакините имаха стабилно начало и започнаха ударно с 8:3 в своя полза. Негативната ситуация, обаче, не разколеба левскарките и те показаха воля и огромен хъс, като стопиха пасива си. Водеща роля за това изиграха разпределителката Кристина Гунчева, която затрудни посрещането на съперника със своя сервис и капитанката Мирослава Паскова, която отигра важни ситуации. След равностойна игра развоят достигна до 24:24 при което "сините" отново показаха повече устойчивост и характер и надделяха, като спечелиха първия гейм с 27:25. Успехът повлия активиращо на "сините", като настъпи коренна промяна и във тория гейм те имаха пълно предимство. Волейболистките на Левски започнаха с 8:3 и продължиха да доминират. След серия от сервис на Моника Кръстева те поведоха с 15:6 и това бе разгромна разлика, като те спечелиха и втората част с 25:17, като поведоха с 2:0.
В третия гейм ЦСКА показа, че ще се бори докрай на свой терен. "Червените" се активизираха, като подобриха всички елементи и взеха инициативата, като поведоха с 8:4. Въпреки всички усилия на "сините", този пък домакините от ЦСКА запазиха водачество, като не позволиха обрати и спечелиха гейма с 25:20, а с това намалиха с 1:2. Четвъртата част бе най-оспорвана като играта бе равностойна и изпълнена с напрежение. На втората почивка левскарките водиха с 16:13, като имаха и преднина в края на гейма 23:21. Серия от грешки, обаче, им коства гейма, а "червените" изравниха при 24:24. В решителните моменти армейките устояха и показаха решителност, като надделяха с 27:25 и изравниха резултата 2:2 гейма.
В тайбрека Левски излезе с пределна решителност, като след серия от сервис на Анелия Джондрова поведе с 5:0. Успешната игра на "сините" продължи, разликата в тяхна полза нарасна на 8:1. Това бе разгромна разлика и Левски сломиха съпротиваха на армейките като ги оставиха на 15:2, а с това спечелиха и мача с 3:2.
ЦСКА - ЛЕВСКИ 2:3 (25:27, 17:25, 25:20, 27:25, 2:15)
ЦСКА: Диана Ненова, Ралина Дошкова, Мартина Хикова, Ивета Станчулова, Борислава Съйкова, Силвия Кьосева - Михаела Михайлова-либеро (Кристиана Белетсова, Дарина Куманова)
Старши-треньор: ЮЛИЯ ИВАНОВА
ЛЕВСКИ: Кристина Гунчева, Мирослава Паскова, Вангелия Рачковска, Моника Кръстева, Анелия Джондрова, Деница Димитрова - Криастиана Петрова-либеро (Гергана Георгиева, Мария Йорданова, Мария Петкова)
Старши-треньор: РАДОСЛАВ БАКЪРДЖИЕВ.