Празненства във Велико Търново за 100-годишнината на Етър

Ейбар подгони Виляреал в битката за Европа (видео)

След две поредни загуби без отбелязан гол, Ейбар отново показа, че играе много успешно на своя "Ипуруа". Баският тим пречупи с 1:0 Виляреал и се доближи на 3 точки от "жълтата подводница", с което показа, че ще се бори с всички сили за участие в Лига Европа.

Нападателят Кике вкара единствения гол в 16-ата минута, а Виляреал остана без победа в трето поредно гостуване, след като изненада Реал Мадрид на "Сантиаго Бернабеу" в средата на януари.

Двубоят можеше да има съвсем друг развой, ако Енес Юнал беше малко по-точен и бе наказал неразчетено излизане на вратаря на домакините Марко Дмитрович в самото начало. Ейбар обаче реализира гол при първата си опасна атака. Педро Леон центрира към далечната греда и Кике с малка доза късмет откри резултата.
След почивката Карлос Бака претендираше за дузпа, а Дмитрович спаси силен удар на Роджър Мартинес и съхрани аванса на домакините.

В следващия кръг Ейбар ще гостува на Депортиво Ла Коруня, а Виляреал ще е домакин на Жирона.