ПСЖ разгроми Марсилия и без Неймар (видео)

Пари Сен Жермен за втори път в рамките на няколко дни постигна убедителна победа срещу най-големия си съперник Олимпик Марсилия. След успеха с 3:0 в дербито от 27-ия кръг на Лига 1, сега парижани спечелиха със същия резултат и сблъска от четвъртфиналите за Купата на Франция, но вече без контузения Неймар. Бразилецът пострада именно в края на мача срещу ОМ в неделя, а днес стана ясно, че ще претърпи операция.

За пореден път от началото на годината силно се представи Анхел ди Мария. Аржентинецът вкара два от головете и именно на него ще се разчита да замести по най-добрия възможен начин Неймар в реванша от осминафиналите на Шампионската лига срещу Реал Мадрид.
В 8-ата минута Стив Манданда изби силен шут на Юри Берчиче, а малко след това Единсон Кавани от чиста позиция стреля над вратата. Мина доста време преди домакините отново да застрашат Манданда и това стори Ди Мария, но стражът на Марсилия отново се намеси по впечатляващ начин.

В самия край на първото полувреме лошо изчистване на Луис Густаво позволи напарижани да овладеят топката пред наказателното поле, а ударът на Ди Мария се отклони леко от крака на Адил Рами и влезе във вратата.
В 48-ата минута защитата на гостите отново сбърка и Ди Мария беше на точното място, за да засече топката в мрежата на Манданда. Секунди след втория си гол, аржентинецът беше близо до хеттрик, но този път малко не му стигна, за да се разпише.

В 62-ата минута Юлиан Дракслер направи атрактивна задна ножица, но прати топката в аут. В 65-ата Ди Мария качи топката на главата на Хавиер Пасторе и неговият сънародник отправи удар отблизо, но Манданда спаси.
Гостите нито веднъж не накараха Кевин Трап да се намесва решително, а в 81-ата минута получиха и трети гол. Дракслер свали с глава към Кавани и уругваецът беше безпощаден с левия крак.

В друг четвъртфинал днес Страсбург изненадващо отпадна от скромния Шамбли след загуба с 0:1. Още вчера за полуфиналите се класира Лез Ербиер, а утре Каен посреща Лион.