Атлетик Билбао и Валенсия си размениха по гол (видео)

Отборите на Атлетик Билбао и Валенсия направиха 1:1 в мач от междинния 26-и кръг на Ла Лига. Жофри Кондогбия откри резултата в 23-ата минута, а Оскар де Маркос изравни в 49-ата. С точката тимът на Марселино Гарсия Торал се утвърди на четвъртата позиция, но пропусна възможността да измести Реал Мадрид. Баските са на непретенциозното за тях 12-о място.

Момчетата на Хосе Сиганда започнаха по-силно и упражниха натиск, който се изрази единствено в няколко корнера. В 12-ата минута Микел Сан Хосе стреля опасно, а Нето протегна ръка и изби. Гостите от “Местайя” успяха да открият резултата при първата си опасна атака в 23-ата минута. Тогава Жофри Кондогбия получи непокрит пред наказателното поле и матира вратаря Кепа Арисабалага с нисък удар в десния ъгъл - 0:1. В 35-ата съдията Хил Мансано отсъди спорна дузпа за “лъвовете” след сблъсък между Франсис Коклен и Маркел Сусаета. Ариц Адурис се нагърби с изпълнението, избра десния ъгъл, но Нето плонжира и спаси.

В 49-ата минута Оскар де Маркос изравни. Защитата на “прилепите” изчисти топката, но към десния защитник на баските, който шутира от границата на наказателното поле, пращайки я в десния ъгъл на Нето - 1:1. Почти веднага след изпълнението на центъра валенсианци имаха страхотен шанс за гол. Симоне Дзадза стреля силно, но Кепа плонжира и парира. В 58-ата и Лусиано Вието отправи мощен удар, като отново вратарят на “червено-белите” се намеси подобаващо. В 68-ата Адурис беше оставен в наказателното поле и заложи на мигновен изстрел към близкия ъгъл - топката се оплете от външната страна на мрежата.