Последните секунди донесоха разочарование за Славчев и Лехия

Симеон Славчев беше титуляр за Лехия (Гданск) и игра цял мач при равенството 2:2 срещу Термалика в 25-ия кръг на полската Екстракласа. Отборът на българина се надяваше да прекъсне нагативната си серия с 3 точки срещу един от аутсайдерите в първенството, но изпусна победата в последните секунди.

Роман Гергел даде аванс на Термалика в 26-ата минута, но в края на полувремето Марко Пайшао изравни от дузпа, а в 56-ата минута Адам Хржановски вкара втори гол за Лехия. Домакините обаче не удържаха на финалния щурм на техния съперник и във втората минута на добавеното време след центриране от десния фланг и кратко разбъркване топката се озова във вратата им.

Равенството е голямо разочарование за Славчев и компания, защото остави Лехия в опасна близост до зоната на изпадащите. Тимът от Гданск е на 12-о място с 26 точки - само 4 повече от последния Сандеция (Нови Сонч).