"Лебедите" се доказаха като майстори в преиграванията (видео)

С голове на Джордан Аю и Нейтън Дайър през второто полувреме Суонзи победи с 2:0 Шефилд Уензди и се класира за 1/4-финалите в ФА Къп. Това беше трето поредно успешно преиграване в турнира за "лебедите", а техният мениджър Карлос Карвахал взе сладък реванш от бившия си клуб, който го уволни преди няколко месеца.

Суонзи ще е сред най-добрите 8 в надпреварата за пръв път от повече от половин век, а трикратният победител Уензди не е преодолявал петия кръг от 1997 година.
Първото полувреме беше равностойно, а голови положения почти липсваха. Все пак, в 29-ата минута вратарят на Суонзи Кристофър Нордфелд трябваше със сетни сили да избива силен удар на Джейкъб Бътърфийлд, а малко по-късно акробатичен изстрел на Сам Клукас прати топката в аут.

Суонзи поведе в 55-ата минута. Далечен шут на Том Каръл се отби от гредата, а при добавката Джордан Аю нямаше никакъв проблем да се разпише. Победата на домакините затвърди Нейтън Дайър в 80-ата минута, след като бе изведен очи в очи с вратаря на "кукумявките" Камерън Доусън от Тами Ейхбрахам.
В следващия кръг Суонзи ще се изправи срещу победителя от двойката Тотнъм - Рочдейл. Двубоят е утре на "Уембли".