Лудогорец хвърли всички сили в шампионата и Ботев Пд го отнесе (видео)

Отборът на Лудогорец изигра силен мач след отпадането в Лига Европа от Милан и съвсем логично постигна победа в гостуването си на Ботев (Пловдив). Последният мач от 22-ия кръг на Първа лига завърши при резултат 3:1 в полза на шампионите. Победата на "орлите" можеше да бъде и още по-изразителна, но със сериозни пропуски се отличиха Игор Пластун, Клаудио Кешерю, Вирджил Мисиджан и Вандерсон. Главният рефер не зачете и чист гол на "орлите".

Първото попадение в срещата бе дело на Клаудио Кешерю още в петата минута. В 29-ата минута Вирджил Мисиджан вкара за 0:2, а две минути по-късно Кампус намали на 1:2. В самия край на първата част Анисе осигури комфортна преднина на своя тим след груба грешка на Иван Чворович - 1:3.

По този начин Лудогорец се възползва от грешката на ЦСКА-София срещу Черно море и дръпна на върха с три точки пред "червените".

Двубоят, който стартира в 17:30 часа, по програма трябваше да се състои вчера, но бе отложен за днес заради обилния снеговалеж. Домакините се бяха подготвили отлично и мачът се изигра на идеално изчистен терен. Защитникът Цветомир Панов, който премина при "орлите" от Ботев, направи официален дебют с фланелката на българския шампион. Якуб Шверчок също записа дебют в Първа лига.

Лудогорец стартира по-мотивирано срещата и още при първата опасна атака успя да отбележи гол. Светослав Дяков изведе прецизно Абел Анисе по дясното крило, който центрира остро към Кешерю. Румънският голаджия заби кълбото в мрежата след плонж с глава за 0:1.

Две минути по-късно Кешерю можеше да вкара втори гол, но стреля неточно от чиста позиция.

В 22-та минута главният рефер отмени редовен гол на Кешерю. Нападателят излезе сам срещу вратаря, но страничният съдия вдигна флага за засада. На повторенията обаче ясно се видя, че такава нямаше, тъй като двама от "канарчетата" покриваха засадата.

В 29-ата минута Вирджил Мисиджан вкара красив гол за 0:2 с прецизен изстрел в далечния ъгъл.

В 31-ата минута Диого Кампус върна интригата, след като отбеляза с глава - 1:2.

В самия края на първото полувреме Анисе до голяма степен сложи точка на спора. Сърцатият полузащитник се възползва от груба грешка на Иван Чворович, който изпусна елементарно топката, и отблизо опъна мрежата за 1:3.

През първата част двата тима имаха претенции за дузпа, но и при двата случая такава нямаше.

Втората част стартира с опасно положение пред вратата на домакините. Мисиджан центрира отляво към Вандерсон, който от няколко метра непокрит нацели напречната греда. При добавката и Анисе пропусна да сложи точка на спора.

"Канарчетата" отговориха с остра атака, която завърши с удар на Стивън Петков, който за късмет на Ренан бе неточен.

В 75-ата минута Марселиньо изведе Мисиджан под ъгъл сам срещу вратаря, но крилото пропусна, като тук трябва да отбележим и навременната намеса на Чворович, който добре затвори холандеца.

В минутите до края двубоят се доиграваше и не се случи нищо интересно.

БОТЕВ ПД - ЛУДОГОРЕЦ 1:3