Бетис си тръгна с трите точки от Валенсия (видео)

Бетис победи Леванте с 2:0 в последния мач от 25-ия кръг на Примера дивисион. Севилци си тръгнаха с ценни три точки от гостуването си във Валенсия с два гола през второто полувреме.

Всъщност гостите поведоха в резултата след автогол на Чема Родригес в 55-ата минута. Тогава при едно центриране от корнер се стигна до сериозно разбъркване в наказателното поле и защитникът в опит да изчисти топката я заби с глава във вратата си за 0:1.

Вторият гол пък падна в 69-ата минута, когато Серхио Леон получи пас зад защитата и с мощен шут извън наказателното поле не остави шансове на вратаря за 0:2.

Така Бетис събра актив от 36 точки и се намира на 7-ото ямсто в класирането. Леванте пък е с 20 спечелени точки до момента на 17-ата позиция.