Борусия (Д) отново изпусна точки у дома (видео)

Отборът на Борусия (Дортмунд) продължава с колебливите си изяви през сезона. Днес “жълто-черните” записаха равенство 1:1 у дома с тима на Аугсбург. Още по-лошото за домакините на “Сигнал Идуна Парк” бе, че те първи поведоха в мача с гол на Марко Ройс в 16-ата минута, но допуснаха изравняване след попадение на Кевин Дансо в 73-ата минута.

В началото на мача Борусия стоеше по-добре на терена и в 16-ата минута се стигна и до откриване на резултата. Тогава домакините организираха бърза атака, Андре Шюрле опита по земя да намери Миши Батшуай, защитник блокира паса, но само за да прати топката в краката на Марко Ройс, който отблизо не сгреши за 1:0.

След това обаче и гостите имаха своите възможности. В 25-ата минута Рафаел Фрамбергер опита изстрел от трудна позиция, но той се получи доста добре и Роман Бюрки трябваше да се намесва решително. В 44-ата минута пък Жонатан Шмид стреля отлично от фаул и отново вратарят на домакините се наложи да спасява.

И второто полувреме започна с положения пред вратата на дортмундци. В 57-ата минута Шмид стреля опасно с глава покрай вартата, а две минути по-късно отново той бе изпуснат в пеналта и стреля по земя покрай вратата.

В 70-ата минута и домакините се посъбудиха и Ройс изведе Шюрле на стрелкова позиция, като ударът му не бе никак лош и мина в близост до вратата.

В 73-ата минута обаче резултатът бе изравнен. Кевин Дансо бе изпуснат при едно центриране от корнер, той първо стреля с глава, Бюрки изби, но при добавката австриецът отблизо вкара за 1:1.

Борусия опита бързо да си върне преднината и три минути по-късно Махмуд Дахуд опита далечен шут, преминал покрай вратата. В 87-ата минута отново той се озова на стрелкова позиция и стреля силно, но над напречната греда.

След това реми Борусия се намира на 2-ото място в таблицата с 41 точки, но на цели 19 зад лидера Байерн. Аугсбург пък остава на 8-ото място в таблицата с 32 точки в актива си.