Това ли е голът на седмицата в Европа? (видео)

Някога португалският ветеран Рикардо Куарешма бе считан за голям талант на световния футбол. В последните години крилото носи фланелката на Бешикташ и продължава да демонстрира изключителните си технически умения. 34-годишната звезда бе с основен принос за победата на Бешикташ с 3:1 в дербито с Фенербахче от 23-ия кръг на турското първенство. Куарешма реализира последните две попадения в двубоа, като първото от тях бе истински шедьовър. В 77-ата минута португалецът сътвори изключителен гол за 2:1 с фалцов удар, който не остави шансове на противниковия вратар. В четвъртата минута на добавеното време “седмицата” на Бешикташ оформи крайния резултат с втория си гол в мача.

Ситуацията на върха в класирането в турския шампионат е доста любопитно. Бешикташ е с равни точки с Фенербахче, като двата тима са съответно трети и четвърти в подреждането с по 44 точки. Лидер е Галатасарай с 47 точки, следван от Истанбул ББ с 46 точки и мач по-малко.