Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 0:1

Шахтьор бие наред, Динамо (К) с изненадваща загуба

Шампионът Шахтьор (Донецк) увеличи на 6 точки аванса си пред Динамо (Киев) в украинското първенство. В срещи от 21-ия кръг Шахтьор разгроми с 5:0 Зирка, а Динамо изненадващо загуби с 1:3 гостуването си на Верес.

По два гола за Шахтьор отбелязаха Факундо Ферейра и Марлос, а един добави Виктор Коваленко.

По-интересен беше мачът между Верес и Динамо. При 0:1 в 22-ата минута халфът на гранда от Киев Руслан Ротан получи директен червен картон, а от дузпата домакините вкараха втори гол. В средата на второто полувреме при 1:2 Никита Бурда също беше изгонен и Динамо остана с 9 човека. В 72-ата минута и Сергей Симинин от Верес видя червения цвят, но отборът му стигна и до трето попадение.

Това беше първа победа за Верес над Динамо. Тя гарантира на отбора място в първата шестица кръг преди началото на плейофите.