Порто громи като гост (видео)

Водачът в Примейра лига Порто продължава уверения си поход към титлата. В мач от 24-ия кръг "драконите" рагромиха с 5:1 като гост Портимонензе и вече имат с 5 точки повече от Бенфика. Три от головете паднаха още до почивката, а домакините вкараха почетното си попадение в последната минута.

Резултата откри Муса Марега в 10-ата минута, засичайки добро центриране от левия фланг. Само 6 минути по-късно Марега намери непокрития Отавио и той стреля неспасяемо. Домакините организираха няколко добри атаки, но в 44-ата минута отново Марега беше на точното място и вече никой не се съмняваше, че Порто ще вземе трите точки.

Четвъртия гол отбеляза Франсиско Соарес с глава в 49-ата минута, а в 66-ата се разписа и Ясин Брахими. Чак в добавеното време Лукас Посиньоло беше точен за Портимонензе.

Довечера Спортинг (Лисабон) приема Морейрензе и най-вероятно ще победи, като по този начин ще се изравни с втория Бенфика.