Бешикташ удари Фенербахче, 4 отбора се дебнат в битката за титлата (видео)

Няколко дни, след като понесе тежка загуба с 0:5 от Байерн (Мюнхен) в първия осминафинал в Шампионската лига, Бешикташ се реваншира пред феновете си с ценен успех в дербито срещу Фенербахче. “Черните орли” се наложиха с 3:1, въпреки че получиха ранен гол, и се изравниха по точки с “фенерите”. Двата тима делят третото място и следват плътно лидерите Истанбул Башакшехир и Галатасарай.

Фенербахче поведе в 8-ата минута с гол отблизо на Фернандао. Бразилецът изрази радостта си по доста невъзпитан начин и си навлече гнева на феновете на Бешикташ.

Отборът на Шенол Гюнеш отговори в началото на втората част, когато защитникът Домагой Вида изравни с глава. Хърватският национал получи червен картон срещу Байерн и провали отбора си, но този път се представи на висота.

До края Бешикташ напълно доминираше, а голямата фигура за пореден път беше Рикардо Куарешма. Португалецът се забавляваше на терена и направи за смях бранителите на "фенерите". В 77-ата минута той получи пас от Алваро Негредо и в характерния си стил опъна мрежата след изстрел с външен фалц.

В последната минута двамата отново комбинираха и Куарешма от малък ъгъл вкара за 3:1.

Днес Истанбул Башакшехир посреща Гьозтепе и при победа ще събере 49 точки. Временният лидер Галатасарай е с 47, но и мач повече, а Бешикташ и Фенербахче имат по 44 пункта.