Валенсия се доближи на 2 точки от Реал Мадрид

Отборът на Валенсия спечели с 2:1 срещу гостуващия Реал Сосиедад в среща от 25-ия кръг на испанското първенство. Санти Мина (34 и 67) реализира две попадения за валенсианци. Микел Оярсабал вкара в 53-ата минута. С успеха “бланкинегрос” се утвърдиха на четвъртата позиция и се доближиха на две точки от Реал Мадрид.

“Прилепите” на Марселино Гарсия Торал постепенно наложиха натиск и започнаха да създават голови ситуации. Гостите от “Аноета” играеха прибрано и рядко атакуваха. Първата добра голова възможност се появи в 18-ата минута, когато за няколко секунди пропуски направиха Франсис Коклен и Родриго Морено. В 33-ата “бяло-черните” отнеха топката, тя достигна до Мартин Монтоя, който центрира на втора греда, където Санти Мина вкара с глава.

В 53-ата сансебастианци изравниха след грешка на защитниците на домакините при изнасянето на топката. Микел Оярсабал се възползва и насочи неспасяемо в мрежата - 1:1. В 67-ата Родриго центрира фалцово, вратарят Тоньо игра необяснимо пасивно и допусна Мина да се разпише за 2:1. В края на срещата Нето запази победата на Валенсия след невероятен рефлекс и избиване с лакът.