РБ (Лайпциг) пак се сгромоляса

Бившият участник в Шампионската лига РБ (Лайпциг) загуби и третия си мач в рамките на тази седмица, с което записа най-слабите си седем дни в клубната история. Тази вечер разполагащият с неограничени ресурси тим допусна домакинско поражение с 1:2 от последния в класирането в Бундеслигата Кьолн. В четвъртък пък отборът едва не отпадна от Лига Европа след 0:2 срещу Наполи, а в понеделник беше повторил схемата от днес - повеждане в резутата и след това допускане на обрат за 1:2 срещу Айнтрахт (Франкфурт).

Логично Разенбалшпорт ще посрещне следващия кръг чак на шеста позиция. В същото време Кьолн вече се изравни с другия отбор под чертата Хамбургер ШФ, като разликата с 16-ото място, което дава шанс за оцеляване през бараж, вече е 7 точки.

Срещата на “Ред Бул Арена” беше в две напълно противоположни откъм игра полувремена. Преди почивката РБ прегази “козлите” и трябваше да им вкара поне 3-4 гола, но в крайна сметка стигна само един, дело на Жан-Кевин Огюстен още в 5-ата минута.

През втората част футболистите все едно си размениха фланелките. Кьолн създаде редица положения и успя да стигне до заслужен обрат. Зимното попълнение Венсан Козиело изравни в 70-ата минута, а след още седем Марсел Рисе поднесе топката на Леонардо Битенкурт за 1:2.

Програмата на Лайпциг за първенство също не е добра, защото идва поредица от двубои срещу Борусия (Дортмунд), втория най-силен домакин Щутгарт и Байерн (Мюнхен).