Лион изпусна победата в дербито със Сент Етиен в последната минута

Отборът на Олимпик Лион допусна късно изравняване за 1:1 срещу гостуващия Сент Етиен в Дербито на Рона. По този начин "хлапетата" записаха пети пореден мач без победа във френското футболно първенство.

Възпитаниците на Брюно Женесио събраха 50 точки и останаха на четвъртата позиция, но на 5 точки зад третия Олимпик Марсилия, който по-късно днес гостува на лидера Пари Сен Жермен, който има 68 точки. Сент Етиен пък не допусна поражение в пети последователен мач от Лига 1 и с 34 точки е на 12-ата позиция.

Домакините бяха по-активни преди почивката и заслужено откриха резултата в 19-ата минута, когато Марсело с дълъг пас намери Мариано Диас, който овладя на гърди около точката на дузпата, обърна се и стреля покрай Стефан Руфие. Лион беше близо до първи успех от 21 януари насам, когато се справи с 2:1 с лидера Пари Сен Жермен, но в последната минута Матийо Дебюши изравни, след като засече от границата на малкото наказателно поле отлично подаване по тревата от ляво на Реми Кабела.